Özel Sağlık Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Genel Bilgiler

Özel sigorta şirketleri, kişilerle sağlık sigortası sözleşmesi yaparken sözleşme sahibinin beyanını esas alırlar.

Özel Sağlık Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Genel Bilgiler

Beyanınızın doğruluğu sigortanızın uzun süren sigortalılık dönemizde sorunsuz olarak geçirmenizi sağlayacaktır. Unutulmamalıdır ki sigorta poliçeleri karşılıklı bir sözleşmedir. Her iki tarafı bağlayan ve her iki tarafın(Sigortalı ve sigortacı) sorumlulukları vardır.. Türkiye de maalesef Sağlık Sigorta ürünlerini satın alınan bir eşya gibi kullanılması sektöre büyük darbe vurmaktadır..Sağlık sigortası ihtiyaç anında kullanılmalıdır.. Bu ihtiyacı yanlış anlayıp sigortaya ödenen prim karşılığı tedavi olmak olarak algılanmaması gerektiğini vurgulamak isterim.. Sigortalıların primlerinin artışı sigortalının sigortasını doğru zamanda ve gerçek ihtiyaç anında kullanmasıyla azalacaktır.. Birde sağlık sigortaları sanılındığı gibi pahalı değildir. Bir araç sigortasından mesela uygundur  üstelikte büyük riskler (Ameliyatlar, Kemoterapi, Radyoterapi ve Diyaliz giderleri limitsiz ve %100 karşılanır) için oldukça makul primler çıkar..Yapı Kredi Sigorta İyiki sigortadan fiyat almanızı tavsiye ederiz..

Ülkemizde özel sigortaları kullanan yaklaşık 1.5 milyon kişidir. Avrupa da bu sayı bizden oldukça fazladır.. Özel Sağlık Sigorta primlerinin düşürülmesi sisteme yeni sigortalıların girmesiyle mümkün olacaktır.. Yukarıda belirttiğim sigortalı sayısının nüfusumuza göre çok az olması Özel Sigorta şirketlerinin uygun primli poliçeleri çıkarmasını ve bazı karşılanmayan durumların karşılanabilmesini engellemektedir..(Diş, Gözlük gibi..)

Birde önemli bir konuda hastalandığımızda en iyi hizmeti almak isteriz. Bu hizmeti ala bilmek için ana beklentimiz en iyi sağlık kurumunda konunun en yetkin doktoru tarafından tedavimizin yapılmasını istememizdir. Bu hepimiz için en doğal taleptir. Bir araştırma yaparsanız ciddi bir sağlık sorunuyla karşılaştığınızda konunun uzmanı bir doktor ve o doktorun çalıştığı kurumun A plus hizmet veren Özel hastaneler olduğunu göreceksiniz.. İşte bizlerin en iyi hizmeti alırken cebimizi yormaması açısından Yapı Kredi Sigortadan minimum primli yatarak tedavili bir poliçeye sahip olmamız bizim için yeterli olacaktır.

Yapılacak sözleşmenin kapsamı da , kişinin vereceği bilgiler doğrultusunda oluşuyor.Bu nedenle sigorta yaptıracak kişinin doğru ve güvenilir bilgiler vermesi kendi yararına olur.

Sigorta yaptıracak kişi daha önceki yıllarda eğer başından geçen rahatsızlıklar veya hastalıklar varsa söylemelidir. Çünkü sigorta şirketi bu doğrultuda bir sözleşme metni hazırlar ve kişinin vermiş olduğu bilgiler ışığında bir sigorta primi belirler.Belirlenen yıllık prim miktarı sigorta yaptıracak kişiye iletilir ve sigorta poliçesi yapılır.

Sigorta şirketleri, sigorta poliçelerinin kapsamlarında değişiklik yapmak suretiyle prim miktarının yükselip alçalmasını sağlayabilmektedirler. Ancak yapılan bu değişiklikler sigorta yaptıracak kişiye ayrıntılarıyla anlatılmalı ve rızası alınmalıdır. Sigortalının onayı olmadan sigorta poliçelerine istisna uygulanmamalıdır.

Burada önemli bir husus da sigorta şirketinizin yaşanabilecek büyük sağlık risklerindeki uygulamasıdır. Bunu sigorta yaptırmadan önce muhakkak şirketinizden öğrenmenizi tavsiye ederim. Sigorta şirketlerinin Özel Şartnameleri farklılık arz eder. Bu nedenle Sağlık Sigortası yaptırmadan önce sigorta şirketinin özel şartlarını incelemenizi ve Sigorta şirketinin sektör sıralamasındaki yerini devletin resmi kaynaklarından araştırmanızda yarar var. Sektör sıralaması sigorta şirketinin sigortalı sayısı ve topladığı prim büyüklüğüyle ölçülür bunu öğrenmeniz sizin sigortanızı yaptırdığınız şirketin uygulamalarının sigortalı lehine olduğunu ve tercih edilen bir şirket olduğunu görüp değerlendirmenizi yapmanıza yardım edecektir.

Son olarak sevdiğim bir sözle yazımı bitirmek isterim..

"DÜNYADA HİÇ KİMSE HİÇ BİR ŞEYİ DAHA KÖTÜ YAPMADAN DAHA UCUZA SATAMAZ. BİR MALIN SADECE FİYATINA BAKMAK BAZI HİLELİ PEŞİNEN KABUL ETMEK DEMEK'TİR'"

İyiki Sigorta


Sigorta ihtiyaçlarınızı beraber belirleyelim.

Sigorta Randevu FormuSağlık sigortaları yada diğer Yapı Kredi sigorta ürünleri hakkında bilgi almak için "Randevu talep formu" nu doldurabilirsiniz. Size sigorta ürünlerini tanıtarak ihtiyacınıza uygun çözümü sunarız.

Risk oluştuğunda satın alınamayacak tek şey sigortadır.

RANDEVU ALIN

İletişim

Aşağıda yer alan telefon ya da e-posta adresini kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.